Okolí Kempu Vidlák

Opatov na Moravě je vesnice s méně než 800 obyvateli, která leží v kraji Vysočina. Nachází se v kopcovité krajině společně s dalšími typicky českými vesnicemi. Víska je centrálně umístěna mezi Prahou a Vídní, od obou měst vzdálená 150 km.

V obci se nachází obchod, kde nakoupíte veškeré základní potraviny.

Opatovská krajina se vyznačuje množstvím orných polí, zalesněných ploch a stezek, které vybízejí k procházkám nebo projížďkám na kole, a na opatovských kopcích můžete často spatřit pasoucí se stáda ovcí.

 

 

Zajímavá místa v blízkosti Opatova

  • Telč (vzdálenost od Opatova – 23 km) – Městečko, které se podle názoru mnoha turistů pyšní „nejkrásnějším náměstím”, patří od roku 1992 na Seznam světového dědictví UNESCO. V letní sezóně se zde odehrávají tradiční prázdniny v Telči (http://prazdninyvtelci.cz/), které svým návštěvníkům nabízejí kvalitní kulturní vystoupení.

 

  •  Třebíč (vzdálenost od Opatova – 23 km) – historické město své návštěvníky láká mnoha památkami. Věž kostela sv. Martina se může pyšnit extrémně velkými věžními hodinami, které se tak řadí k největším na evropském kontinentu. Průměr ciferníku je 5,5 metru a velká ručička je dlouhá 234 cm. V Třebíči můžete rovněž navštívit starobylé židovské město, židovský hřbitov a baziliku svatého Prokopa. Tyto památky byly v roce 2003 zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO. V centru města se nachází Karlovo náměstí, které je jedním z největších náměstí v České republice.

 

  • Jihlava (vzdálenost od Opatova – 30 km) – v Jihlavě se nachází jedno z největších náměstí v Česká republice a několik krásných měšťanských domů s barokními a renesančními prvky. Zajímavostí města jsou městské katakomby, speciální průchody pod městem! Děti určitě uvítají návštěvu ZOO nebo multikina v nákupním centru CITYPARK.Za Vaši návštěvu rozhodně stojí i město Brno (vzdálenost od Opatova 90 km, 1,5 hodiny jízdy autem), hlavní město Praha, nebo Vídeň (obě vzdálena 150 km od Opatova).

 

 

Zalesněná plocha

Krásná venkovská zalesněná plocha pro pěší výlety (případně se psem)

Různé kulturní zajímavosti

Různé historické města a vesnice

Golfové hřiště 23 km od kempu

Zoo v Jihlavě

Zakryté nákupy v 'City Park' - Jihlavě

Několik restaurací v okolí

Arrow
Arrow
Slider

© Copyright 2018